در حال بارگذاری ...
تمدید مهلت فراخوان مسابقه ویژه کودک و مبارک

عروسک‌ها همچنان کودکان را فرا می‌خوانند

دعوت عروسک‌ها از کودکان برای شرکت در هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک همچنان ادامه دارد.

به گزارش ستاد خبری هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک، این جشنواره، پیش از این با انتشار فراخوانی از همه کودکان دعوت کرد تا در بخش ویژه «کودک و مبارک» شرکت کنند.

 

این بخش با هدف مشارکت بیشتر کودکان در این رویداد هنری برگزار می‌شود و بر اساس جدیدترین تصمیم ستاد برگزاری این دوره از جشنواره، به دلیل درخواست تعدادی از متقاضیان، فراخوان بخش «کودک و مبارک» تا پایان روز 5 اسفند ماه تمدید شده است.

 

شرایط خاص امسال و خانه‌نشینی کودکان و نوجوانان، سبب شده جشنواره هجدهم نتواند همچون دوره‌های قبلی، میزبان کودکان و نوجوانان باشد. به همین دلیل برگزارکنندگان این جشنواره تصمیم گرفتند بخشی را با نام «کودک و مبارک» تعریف کنند.

این بخش با هدف آشنایی بیشتر کودکان با نمایش‌های عروسکی ایرانی، کمک به تقویت خلاقیت هنری کودکان و نوجوانان، ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه و شناخت بیشتر قصه‌های ایرانی، تقویت روحیه کار جمعی و‌ مشارکت در امر هنری گروهی، با محوریت اعضای خانواده برگزار می‌شود.

 

برای حضور در این مسابقه، کودکان و نوجوانان تا ۱2 سال می‌توانند با همکاری اعضای خانواده، عروسک «مبارک» را با استفاده از امکانات ساده و وسایل در دسترس ساخته و یک قطعه کوتاه نمایشی را با این عروسک اجرا و فیلم آن را برای حضور در این بخش ارسال کنند.

 

شرایط و ضوابط:

 

خلاقیت در انتخاب ابزار و مواد برای ساخت عروسک «مبارک» و بهره‌گیری از مواد موجود در منزل و نیز مواد غیر قابل استفاده از اولویت‌های انتخاب آثار این بخش خواهد بود.

همکاری خانوادگی با محوریت فرزندان خانواده مورد تاکید است.

 

قطعه نمایشی می‌بایست حداقل یک و حداکثر ۵ دقیقه باشد.

تصویربرداری می‌بایست توسط گوشی تلفن همراه و به صورت افقی انجام شود.

پیش از شروع قطعه نمایشی کودک یا نوجوان هنرمند خود را به صورت کامل معرفی کند.

رعایت عرف اجتماعی و فرهنگی در نحوه عرضه آثار الزامی است.

خانواده‌های محترم می‌توانند با مشارکت کودکان خود قطعه نمایش را بر مبنای قصه‌های کوتاه ایرانی انتخاب کنند.

به عروسک‌ها و قطعات نمایشی برگزیده جوایز ویژه‌ای اهدا خواهد شد.

عروسک‌های برتر در نمایشگاهی (حضوری یا مجازی) در ایام جشنواره به نمایش گذاشته خواهند شد.

متقاضیان برای شرکت در این مسابقه می‌بایست فایل تصویری با توضیحات بالا را حداکثر تا تاریخ 5 اسفند ماه سال ۱۳۹۹ به شماره 09353801982 ازطریق واتس اپ ارسال کنند.

تعاریف و توضیحات بیشتر به همراه تصاویر عروسک «مبارک» و ویدئوی کوتاه آموزشی در این زمینه برای آشنایی بیشتر کودکان و والدین محترم بر روی وب سایت جشنواره به نشانی Tehranmobarak.theater.ir و صفحه مجازی به نشانی Tehranmobarak.18th@ در دسترس است.

قطعات نمایشی برگزیده بر روی تارنما و صفحه مجازی جشنواره بارگذاری خواهد شد.

نشانی دبیرخانه جشنواره:

خیابان انقلاب، ضلع شرقی پارک دانشجو، خیابان رازی، کوچه مهبد، پلاک 10، طبقه دوم،

تلفن :66754696-021

نشانی تارنمای جشنواره: Tehranmobarak.theater.ir 

هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک با یاد زنده‌یاد گلزار محمدی، دبیر فقید این جشنواره، با دبیری اجرایی مهدی حاجیان و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی، دهم تا هفدهم اسفند سال جاری برگزار می‌شود.

 
نظرات کاربران