در حال بارگذاری ...

روایت مشهدی‌عباس از همکاری کانون با جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک

امیر مشهدی‌عباس معتقد است برپایی جشنواره نمایش عروسکی تهران –مبارک کمترین کاری است که می‎توان برای هنرمندان این عرصه انجام داد تا از فعالیت‌های خود دور نمانند.

به گزارش ستاد خبری هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک به نقل از هنرآنلاین، مدیر کل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با این توضیح که کانون وظیفه خود می‌داند از هر رویدادی با بستر کودک و نوجوان حمایت کند و هرگز خود را از برنامه‌ها جدا نمی‌داند، گفت: تاکید داریم حتی اگر قرار است حمایتی باشد، حرفه‌ای و درست انجام شود.

امیر مشهدی‌عباس در مورد همکاری کانون با هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک، اظهار داشت: تقریبا تمام فعالیت‌های تمرین، ضبط صدا و فیلمبرداری نمایش‌های کودک و نوجوان در کانون انجام شده و هر بضاعتی داشتیم برای این فعالیت مهیا کردیم. تلاش داریم اهدای بخشی از جوایز را نیز به عهده بگیریم.

عضو هیات انتخاب هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک ادامه داد: این کارها با نگاه مسئولیت اجتماعی انجام می‌شود تا برنامه‌های مربوط به کودک و نوجوان به شکل درست اتفاق ‌افتد. کانون عموما در بحث کیفی آثار کودک و نوجوان به‌عنوان ناظر، مشاور و مجری حضور داشته و سعی دارد این مشارکت بیشتر هم باشد اما شرایط مالی در تمام ارگان‌ها نابسامان است و اپیدمی کرونا و محدودیت‌ها برای فعالیت حضوری تاثیر خود را گذاشته است.

مشهدی‌عباس این رویداد قدیمی را به دلیل تخصصی بودن ارزشمند دانست و افزود: متاسفانه یاد گرفتیم اگر شرایط به هر دلیل مهیا نبود برای انجام آن تلاش نکنیم و بگوییم موقعیت فراهم نبود. در نتیجه تلاش برای برگزاری جشنواره نمایش عروسکی بسیار مهم است چرا که بیشتر هنرمندان کودک و نوجوان بیمه ندارند و بیمه بیکاری نگرفتند. برپایی این رویداد کمترین کاری است که می‌‎توان برای این هنرمندان بسیار محجوب انجام داد تا از فعالیت‌های خود دور نمانند. این جشنواره مخاطب خود را حتی در فضای مجازی خواهد داشت. تلاش کنیم و دست به دست هم دهیم اتفاق خوبی برایش رقم بخورد.
نظرات کاربران