در حال بارگذاری ...
یادداشت گلزار محمدی برای هنرمند فقید نصرت الله کریمی

ریشه آموزه‌های نصرت کریمی در جان عروسکی‌ها خواهد ماند

گلزار محمدی، رئیس انجمن نمایشگران عروسکی و دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران-مبارک در یادداشتی از زنده‌یاد نصرت کریمی گفت.

گاهی اوقات باید

بگذری و

بگذاری و

بروی ... (بِکِت)

و استاد گذشت و گذاشت و عاقبت رفت. نصرت کریمی هنرمند و استاد پیشکسوتی بود که رد پای تأثیرگذاری‌اش را نه‌فقط در نمایش عروسکی، که در مجسمه‌سازی، انیمیشن و فیلمسازی نیز می‌توانستیم بیابیم. او را باید می‌دیدی تا هم استادی‌اش را باور کنی و هم رفتار پُرمهر پدری‌اش را... همواره آرام و بی‌نهایت امیدوار بود و توصیه می‌کرد: «هیچگاه چشمت را از آن‌چه به دنبالش هستی برندار... می‌دانی انسان‌ها به هر چه بخواهند می‌رسند». باور داشت آینده جامعه عروسکی را با باور داشتن می‌توان بسیار درخشان ساخت. استاد کریمی درخت کهنسالی بود که در دوران اقامتش بر کره خاکی در ریشه بستن درختان بسیاری موثر بود. ریشه آموزه‌هایش در جان عروسکی‌ها خواهد ماند. او فراموش‌شدنی نیست. دستان هنرمندش اگرچه مجسمه می‌ساخت و گریم و ساخت عروسک درس می‌داد، در فیلمسازی هم استادانه بر صحنه هدایتگری می‌کرد. افسوس که چهار دهه فرصت نیافت که اگر می‌یافت شاید شکل هنری تازه‌ای در حوزه فیلم و تئاتر خلق می‌شد که همچون دیگر هنرهای او می‌توانست تاثیرگذار باشد و سخن آخر، زندگی پربار و تا پایان عمر ردای استادی بر تن داشتن همه و همه نشان از روح بلند و آرام ایشان داشتند. سایه‌اش بلند، یادش جاوید در قلب‌های ما نمایشگران عروسکی و عروسک‌هایمان...
مطالب مرتبط

اداره‌کل هنرهای نمایشی؛

گلزار محمدی به عنوان دبیر جشنواره نمایش عروسکی باقی ماند
اداره‌کل هنرهای نمایشی؛

گلزار محمدی به عنوان دبیر جشنواره نمایش عروسکی باقی ماند

با اعلام خبر برگزاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک در اسفندماه سال جاری، فرد جدیدی به عنوان دبیر این رویداد معرفی نخواهد شد و نام زنده‌یاد گلزار محمدی به عنوان دبیر این دوره باقی می‌ماند.

|

در ادامه اعلام برگزیدگان جشنواره تهران- مبارک

طرح‌ها و ایده‌های پذیرفته‌شده در دو بخش «خیابانی و محیطی» و «نمایش‌های سنتی عروسکی» اعلام شد
در ادامه اعلام برگزیدگان جشنواره تهران- مبارک

طرح‌ها و ایده‌های پذیرفته‌شده در دو بخش «خیابانی و محیطی» و «نمایش‌های سنتی عروسکی» اعلام شد

ستاد برگزاری هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک اسامی طرح‌ها و ایده‌های پذیرفته‌شده در دو بخش «خیابانی و محیطی» و «نمایش‌های سنتی عروسکی» این رویداد را اعلام کرد.

|

نظرات کاربران