در حال بارگذاری ...
 • سخن دبیر جشنواره

   

   

  جشنواره بین‌­المللی نمایش عروسکی تهران - مبارک مهمترین رویداد نمایش عروسکی کشور است و حفظ جایگاه و ارتقا کیفی سالانه آن وظیفه اصلی مسئولان جشنواره است. این آرزویی است که جز با هم­دلی همه فعالان نمایش عروسکی محقق نمی‌شود.

   

   

  نگاهی به هفده دوره برگزاری جشنواره نمایش عروسکی و بررسی آن­ها از زوایای مختلف، برگزار کنندگان جشنواره هجدهم را بر آن می­دارد که با دقت و ظرافت بیشتری در بهبود سطح کیفی آن و رفع کاستی ­ها تلاش کنند.

   

   

  مسئولان برگزاری جشنواره به هیچ وجه مدعی ایجاد فرصت برای همه فعالان نمایش عروسکی نیستند، اما به رسالت خود که فراهم آوردن زمینه مناسب برای مشارکت حداکثری هنرمندان نمایش عروسکی کشور است متعهدند و در این راه از هر پیشنهاد و انتقاد مسئولانه‌­ای استقبال می‌­کنند.

   

   

  در جشنواره هجدهم با توجه خاص به ادبیات و فرهنگ و مضامین زندگی انسان، به مصائب جنگ و در پی آن مهاجرت‌های ناگزیر ناشی از جنگ و به صلح و لزوم فعالیت­ های زیست محیطی توجه ویژه­ای خواهد شد.

   

   

  در پایان بر این باوریم که جشنواره عروسکی بستری مناسب و منسجم برای نمایش ایده ­های اجرایی گوناگون از سراسر کشور است. هدف، حمایت از این ایده­ هاست تا افقی نو برای نمایش عروسکی گشوده شود و مرزهای آن از هر سو گسترده گردد. لازمه شکوفایی، تغییر و دگرگونی است و در این راستا یافتن راه­‌های بیشتر و افق­‌هایی تازه­‌تر و تعاملات جهانی راه­گشاست...

   

   

  گلزار محمدی